Rozwój, większe możliwości pozyskiwania funduszy unijnych, wzrost konkurencyjności inwestycyjnej wśród innych samorządów – to tylko niektóre z korzyści, jakie może przynieść zmiana statusu Kobylnicy na miasto. Gmina Kobylnica rozpoczęła już w tej sprawie procedurę. Głos należeć będzie także do mieszkańców.

Radni Gminy Kobylnica jednogłośnie zdecydowali o przyjęciu uchwały w sprawie rozpoczęcia procedury nadania statusu miasta miejscowości Kobylnica. – Spełniamy wszystkie wymagane prawem przesłanki, aby stać się miastem – mówi Leszek Kuliński, Wójt Gminy Kobylnica. – To ogromna szansa na dalszy rozwój naszego samorządu. Status miasta daje większe możliwości, a co najważniejsze możliwości skorzystania z funduszy zewnętrznych ukierunkowanych na rozwój miast, które do tej pory nie były dla nas dostępne. Nie stracimy także dotychczasowych przywilejów, jakie dawał nam status wsi. Nadal będziemy mieli możliwość aplikowania o fundusze z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Większe pieniądze to większa konkurencyjność inwestycyjna, a także większe możliwości rozwoju.

Na przełomie stycznia i lutego odbędą się spotkania konsultacyjne z mieszkańcami naszej gminy. – Osiągnięcie celu, jakim jest status miasta dla Kobylnicy będzie możliwe w przypadku uzyskania poparcia mieszkańców całej gminy – mówi Leszek Kuliński. – Teraz to mieszkańcy będą musieli wyrazić swoje zdanie na temat tego, czy chcą żeby Kobylnica była miastem czy nie. Jesteśmy przygotowani do rozwiania wszelkich wątpliwości w tej sprawie i już serdecznie zapraszam do dyskusji na ten temat podczas spotkań. Ich terminy podamy w najbliższych dniach na stronie internetowej www.kobylnica.pl, przekażemy je także za pośrednictwem facebooka, czy aplikacji Blisko.

Po spotkaniach rozpoczną się konsultacje społeczne. Mieszkańcy Gminy Kobylnica będą mogli wyrazić swoją opinię w ankietach i odpowiedzieć na pytanie: czy jest Pan/Pani za nadaniem miejscowości Kobylnica statusu miasta? Wystarczy wstawić znak „x” w odpowiedniej kratce. Zaznaczyć będzie można tylko jedną odpowiedź. Ankiety dostępne będą w Urzędzie Gminy Kobylnica, szkołach na terenie gminy, w Gminnym Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy, w świetlicach wiejskich, w Gminnej Bibliotece Publicznej i jej filiach w Sycewicach oraz Wrzącej w godzinach pracy jednostek oraz na stronie internetowej www.kobylnica.pl

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.