Ośrodek Pomocy Społecznej w Kobylnicy i Gminne Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy zapraszają na cykl warsztatów dla dzieci pn. „Leśne warsztaty w Gminie Kobylnica”.

To dwugodzinne warsztaty podczas, którego uczestnicy zajęć przeszukają las w poszukiwaniu śladów dzikich zwierząt, przyglądając się miejscu ich bytowania, dowiedzą się co jedzą, gdzie śpią i jak się zachować, gdyby je spotkali. Warsztatom będą towarzyszyć leśne aktywności, budowanie ścieżki zdrowia z gałęzi, szyszek, patyków i liści, wspinanie się po powalonych drzewach, zbieranie leśnych skarbów, budowanie szałasów. Młodzi mieszkańcy Gminy Kobylnica przekonają się, jak wyglądają tropy zwierząt, odbijając ich ślady na kartkach. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Zajęcia poprowadzi Marta Kotusiewicz – prezes Fundacji Las Story.

Harmonogram zajęć:

25.07.2023r. godz. 12.00 świetlica wiejska w Luleminie

26.07.2023r. godz. 12.00 świetlica wiejska w Lubuniu

27.07.2023r. godz. 12.00 świetlica wiejska w Płaszewie

02.08.2023r. godz. 12.00 świetlica wiejska w Łosinie

04.08.2023r. godz. 12.00 świetlica wiejska w Widzinie

Zadanie finansowane jest z programu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. W ramach warsztatów zostaną przeprowadzone działania profilaktyczne stanowiące formę przekazu wobec stale rosnącej potrzeby edukowania dzieci w tematyce zagrożeń wynikających z uzależnień (alkohol, papierosy, dopalacza i narkotyki).

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.