W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra pod hasłem: Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych! W Kobylnicy spotykamy się w hali sportowej w Szkole Podstawowej w niedzielę 29 stycznia o godz. 17.00. W programie pokazy taneczne, licytacje gadżetów WOŚP i wspólne śpiewanie. O godz. 20.00 pokaz laserowy „Światełko do nieba”. Serdecznie zapraszamy!

Finał WOŚP to zbiórka publiczna, organizowana przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Od wielu lat Finałom WOŚP towarzyszą także akcje internetowe i wydarzenia zamknięte, które rozpoczynają się już na początku grudnia.

Sepsa to zespół objawów wywołanych przez niekontrolowaną, gwałtowną reakcję organizmu na zakażenie. W przebiegu sepsy w ciągu kilku godzin może dojść do niewydolności wielonarządowej, wstrząsu i śmierci. Jak wynika z najnowszych badań, w skali globalnej sepsa jest przyczyną 20 proc. wszystkich zgonów. Według Światowej Organizacji Zdrowia, w 2017 roku sepsa wystąpiła u 49 milionów ludzi na świecie, a 11 milionów zmarło z jej powodu. Prawie połowa zachorowań dotyczyła dzieci (około 20 milionów), a w populacji do 5. roku życia sepsa była przyczyną 2,9 miliona zgonów.

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.