Pod koniec maja mieszkańcy gminy i goście z regionu ponownie będą mieli okazję spotkać się na Dniach Kobylnicy. W trakcie wydarzenia rozłożonego na trzy dni nie zabraknie muzycznych i teatralnych wrażeń oraz ciekawych atrakcji, które z pewnością umilą wspólne świętowanie.

Wzorem poprzednich lat, Dni Kobylnicy odbędą się w ostatni weekend maja. Wydarzenie zainauguruje 26 maja show Teatru Variete Muza „Fiesta Latina”, które zostanie wystawione w sali teatralnej GCKiP w Kobylnicy w piątek 26 maja. Widowisko przy dźwiękach żywiołowej muzyki latynoskiej przeniesie widzów w ciepłe rejony Brazylii, Kuby czy Hiszpanii. W programie będzie można usłyszeć kultowe już numery jak Quantanamera, Conga, Macarena czy Desperado. Pojawią się także polskie akcenty, a całość zostanie wykonana przez solistów oraz tancerki w choreografiach łączących zmysłowy taniec i romantyczną sztukę uwodzenia.

W sobotę 27 maja przenosimy się na teren przy Gminnym Centrum Promocji i Kultury w Kobylnicy, gdzie o godzinie 16 rozpocznie się plenerowa odsłona Dni Kobylnicy. Jak zawsze pojawią się stoiska z ciekawymi warsztatami dla całych rodzin oraz liczne animacje dla dzieci. Ponadto najmłodsi z pewnością ucieszą się ze strefy dmuchanych zjeżdżalni. Już na samym początku mieszkańcy będą mogli zobaczyć energiczny pokaz taneczny przygotowany przez drużynę zawodniczek Cheerleaders Maxi. Chwilę potem odbędą się coroczne zmagania w Turnieju Sołectw, a dodatkowo emocje podgrzeją występy lokalnych zespołów muzycznych „Raj Power” oraz „Ale Babki”. Następnie przyjdzie czas na wieczorne gwiazdy wydarzania. Jako pierwszy na scenie wystąpi zespół Reggaeside, grający gatunkowy miks reggae z wpływami rocka, ska i funky. Grupa znana jest dobrze widzom z występów w telewizyjnych programach talent show. W pamięci słuchaczy zapisali się jako półfinaliści „Mam Talent!” i finaliści „Must Be The Music”. Zaraz po nich estradę zajmie Wiktor Dyduła – Finalista 12. edycji The Voice of Poland. Debiutancki singiel wokalisty „Dobrze wiesz, że tęsknie” został bardzo dobrze odebrany przez krytyków i fanów, co znalazło potwierdzenie obecnością w radiowych listach przebojów. Duży rozgłos osiągnął także drugi singiel artysty „Koło Fortuny”, a w marcu tego roku Wiktor wydał swój pierwszy album zatytułowany „Pal Licho”.

Trzydniową zabawę zakończy niedzielny spływ kajakowy 28 maja przez malownicze tereny rzeki Słupia na odcinku Krzynia-Lubuń. Zapisy na spływ trwają do 19 maja pod numerem telefonu 721 605 792. Uwaga! Ilość miejsc jest ograniczona.

Serdecznie zapraszamy!

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.